Qualitative Research in Politics and International Relations
Corina Lacatus
Engels | 11-01-2025 | 272 pagina's
9781529792607
Paperback / softback
48,00
Voorraad in de winkel
POD (Beschikbaar als print-on-demand.)
Gratis bezorging vanaf € 25,-
Retourneerbaar binnen 14 dagen
Tekst achterflap
The only accessible, practical and discipline-specific qualitative methods textbook on the market. Introduces theoretical issues in parallel with step-by-step guidance on ‘how to do qualitative research’ and ‘how it has been done’ in seminal published research.
Details
| EAN : | 9781529792607 |
| Uitgever : | SAGE |
| Publicatie datum : | 11-01-2025 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 246 mm |
| Breedte : | 189 mm |
| Dikte : | 16 mm |
| Gewicht : | 532 gr |
| Status : | POD (Beschikbaar als print-on-demand.) |
| Aantal pagina's : | 272 |