28,99
Voorraad in de winkel
Bestelbaar
Gratis bezorging vanaf € 25,-
Retourneerbaar binnen 14 dagen
Tekst achterflap
A thought-provoking visual exploration of the arboreal world, this generously illustrated gift book explores one of the most enduring and beloved subjects in art, exploring trees' cultural significance and how their imaginings have reflected changing attitudes towards ecology and environmentalism.
Details
| EAN : | 9781849769327 |
| Uitgever : | Van Ditmar Boeken B.V. |
| Publicatie datum : | 05-04-2026 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 202 mm |
| Breedte : | 162 mm |
| Dikte : | 20 mm |
| Gewicht : | 503 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 160 |