Vrede kun je leren

David Van Reybrouck-Thomas D'Ansembourg


Nederlands | 08-03-2022 | 96 pagina's

9789023481515

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 16,99

 Voorraad in de winkel
   Bestelbaar

   Gratis bezorging vanaf € 25,-

   Retourneerbaar binnen 14 dagen




Tekst achterflap

Na elke aanslag gaan we voor meer veiligheid – en hopen we op meer vrede. Maar is dat genoeg? Thomas d'Ansembourg en David Van Reybrouck vragen zich af of geweld zich echt enkel met geweld laat bestrijden. Vrede is een vak. De opvoeding tot vrede moet net zo vanzelfsprekend zijn als gymnastiek en lichamelijke verzorging. Dit essay pleit voor mindfulness, geweldloze communicatie en compassie op school, op het werk en thuis. Zweverig? Recente wetenschappelijke inzichten bewijzen hoe deze technieken werkelijk leiden tot een beter zelfbeeld, betere leerprestaties en wederzijds begrip. Ze verhogen de mentale hygiëne, zowel van mens als maatschappij. Als tien minuten stilzitten per dag volstaat, waarom doen we er dan decennia over om die gewoonte in te voeren?

Biografie

David Van Reybrouck (1971) is cultuurhistoricus, archeoloog en schrijver. Geweld en verzoening zijn vaste thema’s in zijn werk. Hij schreef onder meer het veelvuldig bekroonde Congo. Een geschiedenis, het essay Pleidooi voor pupulisme en het pamflet Tegen verkiezingen.

Thomas d’Ansembourg (1957) is werkzaam als therapeut en geldt als een wereldautoriteit op het gebied van geweldloze communicatie. Van zijn boek Stop met aardig zijn werden wereldwijd ruim 700.000 exemplaren verkocht.

Details

EAN :9789023481515
Auteur: 
Uitgever :Bezige Bij b.v., Uitgeverij De
Vertaler : Reintje Ghoos - Jan Pieter van der Sterre
Publicatie datum :  08-03-2022
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :200 mm
Breedte :125 mm
Dikte :10 mm
Gewicht :132 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :96