Meubels en plastieken
Paul Wintermans-Frank Wintermans
Nederlands | 16-02-2026 | 144 pagina's
9789068689013
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
27,50
Gratis bezorging vanaf € 25,-
Retourneerbaar binnen 14 dagen
Tekst achterflap
Paul en Frank Wintermans hebben naast hun architectonische oeuvre, waarin bruggen, sluizen, tunnels en andere infrastructurele werken een belangrijke plaats innemen, een collectie meubels van grote schoonheid tot stand gebracht. Deze meubels zijn slechts in kleine kring bekend, omdat ze nooit in serie zijn geproduceerd. De broers hebben ze in geringe aantallen vervaardigd, eigenhandig of in samenwerking met een bevriende meubelmaker. De invloed van architectuur loopt als een rode draad door hun meubelkunst. Het begon in de jaren zeventig van de vorige eeuw met de iconische Kuipstoel van multiplex en gebogen triplex, geheel wit gelakt onder invloed van modernistische bouwkunst. Na verloop van tijd stelden Paul en Frank Wintermans zich open voor nieuwe invloeden, zoals van de Wiener Secession, waarbij architectuur hen onverminderd bleef inspireren. Zo zijn in hun tafels en banken soms brugconstructies te herkennen. Dit boek geeft inzicht in de motieven en overwegingen van de makers. Ook de plastieken van Paul Wintermans, veelal uitgevoerd in dezelfde multiplextechniek als zijn stoelen, worden voor het voetlicht gebracht.
Details
| EAN : | 9789068689013 |
| Uitgever : | Thoth, Uitgeverij |
| Publicatie datum : | 16-02-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 246 mm |
| Breedte : | 204 mm |
| Dikte : | 13 mm |
| Gewicht : | 590 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 144 |