Goede Gespreksstof

Stijntje Jaspers


Nederlands | 26-10-2023 | 88 pagina's

9789090373461

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 16,95

 Voorraad in de winkel
   Bestelbaar

   Gratis bezorging vanaf € 25,-

   Retourneerbaar binnen 14 dagen




Korte beschrijving/Annotatie

Dit boek neemt je mee in de wereld van kleding. Je leert over alle stappen van kleding en wordt aan het denken gezet over wát je koopt, hoe je met kleding omgaat en óók over opleidingen en beroepen.

Tekst achterflap

Generaties lang liepen we rond in kleding die vaak heel dichtbij werd gemaakt. De stoffen werden handgewoven met garen van natuurlijke vezels. Iedere streek had zo zijn eigen stoffen en klederdracht. We waren er zuinig op: je overgroot-oma repareerde een broek net zo lang tot het écht niet meer ging. Dat is nu wel anders! We lopen massaal in plastic, het wordt ver weg gemaakt en is je trui van last season? Dan gooien we ‘m toch gewoon weg? Dit boek, geschikt vanaf 10 jaar, neemt je mee in de wereld van kleding. Via de persoonlijke verhalen van meer dan 20 ontwerpers, ondernemers en experts leer je over alle stappen van je kleding. Je wordt aan het denken gezet over wát je koopt, hoe je met kleding omgaat en óók welke opleidingen en (toekomstige) beroepen belangrijk worden. Goede Gespreksstof is een initiatief van Fibershed Nederland. Wereldwijd zet Fibershed zich in voor meer aanbod en diversiteit van natuurlijke vezels, die lokaler tot textiel en kleding worden verwerkt.

Recensie/Quote

Er is bijna niets zo slecht als Fast Fashion, en ‘Goede gespreksstof’ van Stijntje Jaspers uit 2023 maakt dat méér dan duidelijk. Ook laat het veel alternatieven zien, mooi! Het is bijzonder leuk uitgevoerd, een beetje magazine-achtig, en is geschikt voor volwassenen én jeugd vanaf 10 jaar.

Slogan/Promotie

We dragen allemaal elke dag kleding. En dagelijks horen we hoe vervuilend onze kledingstukken wel niet zijn. Het boek Goede Gespreksstof, geschreven door Stijntje Jaspers van Fibershed Nederland, geeft inzicht én hoop dat de kledingindustrie ook goed kan zijn voor onze aarde en medemens. Goede Gespreksstof vertelt niet hoe we wel of niet met onze kleding moeten omgaan, maar geeft haar lezers mee hoe de kledingindustrie zich de afgelopen jaren heeft ontwikkeld. Met vragen, weetjes en tips van ontwerpers, onderzoekers en textielondernemers daagt het boek haar (jonge) lezers uit om na te denken over de kleding- én studiekeuzes die zij kunnen maken.

Details

EAN :9789090373461
Auteur: 
Uitgever :Vrije Uitgevers, De
Publicatie datum :  26-10-2023
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :225 mm
Breedte :172 mm
Dikte :7 mm
Gewicht :195 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :88
Keywords :  ambachten;beroepen;bewustwording;biodiversiteit;circulaire economie;duurzaam;kleding;lokaal;mode;ondernemer;textiel;textielindustrie